2°C 
اوقات شرعی
 
     
   • اقدامات

   • اقدامات هفته آمار و برنامه ریزی

    اقدامات هفته آمار و برنامه ریزی

    علم آمار روز به روز شکوفاتر و بر جایگاه آن برای به خدمت گرفته شدن در همه عرصه ها افزوده می‌شود، اما مهمترین نقش آن همچنان در برنامه‌ریزی، در همه مقیاس‌ها از خرد و کلان است. این علم به ما می آموزد که چگونه با هزینه کم و در زمان اندک، نقشه راه هر طرح کوچک و بزرگ را فراهم آوریم، نقص‌ها و ضعف‌های برنامه‌های در حال اجرا را رصد کنیم و به قدر وسع راههای انجام بهینه پروژه‌ها را بیابیم.
    چشم انداز مطلوب آمار کشور با الهام از چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران نظام آماری کشور نظامی کارا و پویا مبتنی بر فناوری‌های نوین و مشارکت توانمند و علمی تمام ارکان در مسیر تامین نیازهای آمارهای رسمی کشور است که در آن آمارهای روزآمد، قابل اعتماد و متناسب با نیازهای آماری کاربران بر پایه روشهای مطلوب و با کیفیت مورد قبول تهیه و با استفاده از شیوه‌های اطلاع‌رسانی جامع و مؤثر بصورت سریع، آسان و با حفظ محرمانگی اطلاعات فردی در دسترس کاربران قرار گیرد. در این نظام، آمارهای ثبتی ساماندهی شده، فرهنگ آماری پاسخگویان، تهیه‌کنندگان و استفاده‌کنندگان آمار ارتقاء یافته و زمینه‌های مشارکت موثر آنان در فرایندهای فعالیت‌های آماری تامین میشود. در چشم انداز مطلوب، استفاده از آمار توسط مجموعه برنامه‌ریزان، سیاستگذاران و سایر کاربران به نحو فراگیر و مطلوب انجام شده و تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و قضاوت بر پایه سنجش‌های متکی بر آمار و اطلاعات درست نهادینه می‌شود.
    لذا در این زمینه مدیریت آمار و تحلیل اطلاعات شهرداری مشهد با رویکرد مدیریت واحد شهری و در راستای ارتقای فرهنگ آماری شهروندان عزیز اقداماتی را در راستای فرهنگ‌سازی استفاده از آمار در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان شهری در طول هفته آمار به انجام می رساند. که در مجموع شامل اقدامات زیر می شود:

    -برگزاری نمایشگاه دستاوردهای آمار و برنامه ریزی
    -برگزاری همایش ها
    -اطلاع رسانی آماری به شهروندان

     در این راستا طی سالهای اخیر مدیریت آمار توانسته است اقدامات اساسی را به انجام برساند که به تفکیک سال، قابل دسترس می باشد:

    - لیست گزارشات

     

     

    مشخصات
    مبلغ اعتبار :