5°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 188
    کد: 139585
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۱۳

    لزوم ارائه تعاریف مشترک در مدیریت شهری/ اقتصاد شهری، مهم‌ترین شاخص شهرها

    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس در گردهمایی مسئولان و کارشناسان آمار و برنامه‌ریزی شهرداری تاکید کرد
    لزوم ارائه تعاریف مشترک در مدیریت شهری/ اقتصاد شهری، مهم‌ترین شاخص شهرها

    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس بر لزوم ارائه تعاریف مشترک در مدیریت شهری تاکید کرد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، شهریار آل شیخ در گردهمایی مسئولان و کارشناسان آمار و برنامه‌ریزی شهرداری مشهد که در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد، اظهار کرد: امروز منابع فراوانی در کشور داریم اما به دلیل عدم مبنای صحیح، برنامه‌ریزی به درستی اجرا نشده است.
    وی افزود: نظام‌نامه آماری ما آمار تهیه می‌کند اما یکسری از آمارها برای مدیریت شهری دارای اهمیت بسیاری است که به آن توجه نمی‌شود برای مثال در ورود و خروج زائران و همچنین رفتار زائران، آمار و اطلاعات دقیقی وجود ندارد و البته در این حوزه باید به برداشت‌ها و تحلیل‌ها نیز توجه ویژه شود.
    آل شیخ با اشاره به آلودگی هوای مشهد تصریح کرد: عدم اعلام آمار باعث شده که حتی در اسناد بالا دستی به موضوع آلودگی هوا توجه نشود و در نتیجه 2 سال است آلودگی هوای شهر مشهد از تهران وضعیت نامناسب‌تری دارد و مشهد در حال تبدیل به آلوده‌ترین شهر جهان است.
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: شهرداری به‌عنوان یک سازمان خدمت‌رسان باید آمار زمان پاسخگویی به شهروندان در مسائلی همچون اخذ پروانه و پایانکار را در همه مناطق شهری داشته باشد تا بتوان آن را با گذشته سنجید و در صورت امکان مشکل آن را برطرف کرد.
    وی با تأکید بر اهمیت آمار ثبتی گفت: در نظام‌نامه آماری تعداد کارکنان شهرداری مشهد ذکر شده اما دقیق نیست زیرا تنها بر اساس قراردادهای رسمی بوده و چون این آمار دقیق نیست در تصمیم‌گیری نیز کمک چندانی به ما نمی‌کند.
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد مقدس با بیان اینکه باید تعاریف و شاخص‌های شهرداری‌های کشور یکسان‌سازی شود، بیان کرد: ما امروز برای مقایسه اقدامات شهرداری‌ها از جمله حوزه فضای سبز نیازمند تعاریف مشترکی هستیم که همه این شاخص‌ها و تعاریف در حوزه بین‌الملل دارای تعاریف مشخصی است که البته این موضوع در نشست ادواری معاون برنامه‌ریزی کلان‌شهرهای کشور مطرح شد.
    آل شیخ با اشاره به نقش تولید ناخالص داخلی گفت: امروز مهم‌ترین بحث در حوزه شاخص‌های شهری موضوع اقتصاد شهری است و «جی دی پی» برای شهرها محاسبه می‌شود به گونه‌ای که امروز پاریس 26 درصد جی دی پی فرانسه را جبران می‌کند در حالی که 16 درصد جمعیت این کشور را دارد اما در کشور ما توجهی به سنجش «جی دی پی» شهرهایی همچون مشهد و تهران نشده که باید مورد توجه قرار گیرد.

    تعداد بازدید: 188
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر