5°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 214
    کد: 139579
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۱۳

    سنجش ورود و خروج زائران با همکاری اپراتورهای تلفن همراه

    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد خبر داد
    سنجش ورود و خروج زائران با همکاری اپراتورهای تلفن همراه

    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد گفت: ما در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه هستیم تا بر اساس آن بتوانیم تعداد آمار زائران را در شهر بسنجیم.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، حسین عبدالله‌زاده در گردهمایی مسئولان و کارشناسان آمار و برنامه‌ریزی که در فرهنگسرای ترافیک شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با تغییر رویکرد در شهرداری مشهد، به حوزه آمار و برنامه‌ریزی شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
    وی با بیان اینکه در حوزه آمار و نقش آن بیشتر شعاری پیش رفته‌ایم، بیان کرد: باید نگاه در این مباحث تغییر کند و آمار بیشتر مورد توجه قرار بگیرد..
    عبدالله‌زاده با اشاره به آمار دقیق حضور زائران در مشهد گفت: ما در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه هستیم تا بر اساس آن بتوانیم تعداد آمار زائران را در شهر بسنجیم.
    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد مقدس با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی‌ها را با آمارهای صحیح، به روز و کارآمد پیش ببریم، تصریح کرد: چالش اصلی در این حوزه تغییرات سریع و پیچیده‌ای است که در سطح دنیا و جهان با آن مواجه هستیم و این حجم داده‌ها اگر پالایش و تحلیل نشوند؛ در برنامه‌ریزی با مشکل مواجه می‌شویم.
    وی با اشاره به سه آمار سازمانی، شهری و مکانی گفت: امروز در این مراسم سالنامه آماری رونمایی می‌شود ضمن اینکه در حوزه شهری نیز آمارنامه در آذرماه جاری ارائه می‌شود اما متأسفانه آمار مکانی مغفول مانده است.
    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد مقدس با اشاره به روش‌های ثبتی و غیر ثبتی اظهار کرد: در حال حاضر 5 هزار و 713 قلم آماری در سامانه شهرداری در حال جمع‌آوری است که 845 قلم آن ثبت می‌شود.
    وی با بیان اینکه بی‌طرفی در آمار نقشی محوری دارد، تصریح کرد: باید به همان شعار جهانی آمار یعنی خدمات‌رسانی، حرفه‌ای گرایی و درست‌کاری دست پیدا کنیم.
    عبدالله‌زاده با اشاره به نقش تحلیل‌ها در خلق استراتژی گفت: خوشبختانه تحلیل‌ها از گذشته در شهرداری بوده و نیازسنجی تحلیل از حوزه‌های مدیریت شهری انجام شده و 175 تحلیل موردنیاز شهرداری‌ها احصا شده و تاکنون 60 تحلیل در حوزه‌های مختلف صورت پذیرفته است.
    مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد مقدس با اشاره به یکی دیگر از اقدامات در حوزه آمار خاطرنشان کرد: در سال گذشته 18هزار پرسشنامه از طریق سامانه موبایلی همراه انجام شده است تا خطای انسانی را کاهش دهد.
    وی در پایان گفت: هدف ما ارائه 20 داشبورد مدیریت به مدیران، ثبت اقلام و ارائه آمار شهرداری در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

    تعداد بازدید: 214
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر